عنوان(پروپوزال اثر بخشی درمان فراشناخت در بهبود اختلال بیش فعالی- کم توجهی(ADHD) بزرگسالان)

پروپوزال اثر بخشی درمان فراشناخت در بهبود اختلال بیش فعالی- کم توجهی(ADHD) بزرگسالان دارای 23 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد. عنوان پروپوزال: اثر بخشی درمان فراشناخت در بهبود اختلال بیش فعالی- کم توجهی(ADHD) بزرگسالان تعداد صفحه: 23 صفحه فونتپروپوزال اثر بخشی درمان فراشناخت در بهبود اختلال بیش فعالی- کم توجهی(ADHD) بزرگسالان||اف اِکس31015353|fxh874881|پروپوزال اثر بخشی درمان فراشناخت در بهبود اختلال بیش فعالی, کم توجهی(ADHD) بزرگسالان,درمان فراشناخت در بهبود اختلال بیش فعالی, کم توجهی(ADHD) بزرگسالان
هم اکنون فایل با مشخصه ی پروپوزال اثر بخشی درمان فراشناخت در بهبود اختلال بیش فعالی- کم توجهی(ADHD) بزرگسالان وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

پروپوزال
اثر بخشی درمان فراشناخت در بهبود اختلال بیش فعالی- کم توجهی(ADHD) بزرگسالان
دارای 23 صفحه
وبا فرمت ورد وقابل
ویرایش می
باشد.

عنوان پروپوزال: اثر بخشی درمان فراشناخت در بهبود اختلال بیش فعالی- کم توجهی(ADHD) بزرگسالان

تعداد صفحه: 23 صفحه
فونت: B ZAR
فاصله سطرها: 1.15
منابع فارسی و لاتین: دارد
پرسشنامه و ضمائم: دارد
بندهای
پروپوزال: عنوان، مقدمه، بیان مسئله، اهمیت و ضرورت تحقیق، اهداف پژوهش
(هدف اصلی، اهداف جزئی)، فرضیه های پژوهش، تعریف مفاهیم پژوهش (تعریف
مفهومی، تعریف عملیاتی)، روش تحقیق، طرح پژوهش، ابزار اندازه گیری، روش
تجزيه و تحليل داده ها و...

الف- عنوان تحقیق
1- عنوان به زبان فارسی: "اثر بخشی درمان فراشناخت در بهبود اختلال بیش فعالی- کم توجهی(ADHD) بزرگسالان"
2- عنوان به زبان انگليسي/(آلماني، فرانسه، عربي):
“The effectiveness of the treatment of attention deficit hyperactivity disorder improved metacognition (ADHD) in adults”

ج- بيان مسأله اساسي تحقيق به طور كلي (شامل تشريح مسأله و معرفي آن، بيان جنبه‏هاي مجهول و مبهم، بيان متغيرهاي مربوطه و منظور از تحقيق) :

اختلال بیش فعالی- کم توجهی(ADHD) یک الگوی رفتاری است که در کودکی ظاهر می شود و از نظر تکاملی این اختلال با میزان نامتناسبی از عدم توجه، تکانش گری و پر تحرکی بروز می کند. زمانی این اختلال یک بیماری دوران کودکی تلقی می شود که تاثیر اندکی بر عملکرد دوره بزرگسالی بگذارد. اما مطالعات اخیر نشان داده اند که ADHD می تواند تا سال های نوجوانی و بزرگسالی (60%) ادامه یابد(تیتر ، 1998).
بین 70-30 درصد کودکان مبتلا به این اختلال، در نوجوانی و بزرگسالی هم معیارهای تشخیصی DSM-IV را دارند (بویک و استاب ، 2000). مشکلات توجه و تمرکز وسیستم حرکتی، تکانش گری، به هم ریختگی، عدم تحمل استرس، تغییرات هیجانی و خلقی و احتمالا اختلال در روابط بین فردی، ADHD بزرگسالان را مشخص می کند( تیتر، 1998). افراد بالغ مبتلا به ADHD در برنامه ریزی، تکمیل و به پایان رساندن تکلیف، انجام دادن به موقع وظایف کاری، گوش دادن به صحبت های دیگران، حفظ توجه هنگام خواندن، تصمیم گیری با فکر و ... مشکل دارند(وندر، 1995).
به نظر می رسد در این افراد میزان مصرف سیگار و سوء مصرف مواد و دارو و اختلالات روانپزشکی همراه نیز بیشتر باشد(برکلی و همکاران، 1990). بسیاری از محققان معتقدند که مهم ترین مشکل در ADHD بزرگسالان عبارت از عدم توانایی اجتناب و خودداری کردن می باشد که این امر باعث می شود تواناییهای فرد در مسایل اجتماعی، کنترل نفس، انضباط و وقت شناسی کاهش یابد(مونوزا و کلین ، 2000).
بنابراین پژوهش حاضر درصدد است الگوی درمانی جدیدی را برای درمان این اختلال به کار گیرد. این الگو به منظور تعدیل و برطرف کردن خلاهای نظریه های شناختی شکل گرفته است، به بیان واضح تر، باورها و طرحواره هایی که الیس و بک در نظریه خود بر آن تاکید کرده اند، می توانند عامل فراشناخت هایی باشند که توجه به شیوه های ارزیابی و پاسخ های مقابله ای را شکل می دهند و این عوامل خود باعث افزایش باورهای منفی عمومی می گردند (ولز، 2000).
فراشناخت عبارت است از هر نوع دانش و فرایند شناختی که در آن ارزیابی با کنترل شناختی وجود داشته باشد(موسیس و بیرد، 2002).


مطالب دیگر:
📚پاورپوینت تصمیم گیری گروهی📚پاورپوینت کتاب سیستمهای اطلاعات مدیریت📚پاورپوینت درس ارزیابی کارآیی سیستم های کامپیوتری📚پاورپوینت کنترل و سازماندهی در نظام اداری فرا ملی📚پروژه پایگاه داده SQL Server - فروشگاه مواد غذایی📚دانلود پاورپوینت ماهیت و مفاهیم کلیدی سیستمهای اطلاعاتی📚دانلود پاورپوینت سیستمهای اطلاعاتی و اثرات آنها بر سازمان📚دانلود پاورپوینت بررسی زیرساختهای فنی سیستمهای اطلاعاتی📚طبقه بندی انواع سیستمهای حمایت از تصمیمات با توجه به میزان ساختاریافتگی تصمیمات📚تشریح سیستمهای اطلاعاتی راهبردی و بررسی انواع آن📚تحلیل اثرات سیستمهای اطلاعاتی بر مدیریت راهبردی با چارچوب رقابتی پورتر📚دانلود پاورپوینت ایجاد و توسعه سیستمهای اطلاعاتی📚نظام داوری اتاق بازرگانی بین المللی و بررسی جریان داوری در آن📚دیوان داوری اتاق بازرگانی بین المللی📚دانلود مقاله ترجمه شده قواعد داوری اتاق بازرگانی بین المللی📚نقش دیوان بین المللی دادگستری در توسعه حقوق بشر📚نقش دیوان بین المللی دادگستری در توسعه حقوق بین الملل📚بررسی دخالتهای دادگاه در امر داوری📚بررسی حقوقی مداخله دادگاه در رسیدگیهای داوری📚بررسی دخالت دادگاه ها در داوری تجاری بین المللی📚سبک رهبری و بهسازی منابع انسانی در سازمانهای آموزشی📚نقد و بررسی مدیریت آموزشی📚ارزیابی طرح جدید قانون كار ایران📚مدیریت استراتژیک سرمایه های انسانی📚بررسی کارآیی عملکرد سازمانهای جهاد کشاورزی با استفاده از DEA